/Zdjęcie sprzed chwili/

Pierwsze oficjalnie jesienne wtorlinki, a w nich min. o tym, skąd u Polaków taka zawiść, jak nie zgubić się w lesie, o systemie motywacji jak z kiepskiego żartu, mistrzyni fotoszopa i najmądrzejszych na świecie dzieciakach, a także paru innych ciekawych, fajnych i dziwnych rzeczach.

Zaparzcie gorącą herbatę (przy okazji poczęstujcie mnie, bo zapomniałam kupić czarnej…) i czytajcie.

#DO POCZYTANIA
– Czytanie o takich rzeczach zdecydowanie nie należy do kategorii relaksujących czynności, ale im więcej osób zdobywa świadomość, tym lepiej. Mam nadzieję, że nigdy nie korzystaliście w górach z końskich zaprzęgów… a jeśli tak, koniecznie przeczytajcie historię konia z Morskiego Oka.
– Naukowe (to może za duże słowo… bardziej – racjonalne)  wyjaśnienie powszechnej wśród Polaków zawiści, kiedy ktoś ma więcej, a my jeszcze nie… Jak się okazuje, to nie tylko polska cecha. Krótki, bardzo konkretny tekst z wypowiedziami kilku psychologów i socjologów. Zawiera ciekawe spostrzeżenie na temat notorycznych narzekaczy. 
– Skoro mamy sezon na grzyby (o czym wspominałam Wam już na fanpage’u), lasy odwiedza sporo osób, dla których nie jest to zbyt naturalne środowisko. W pogoni za prawdziwkiem łatwo się zgubić – tu znajdziecie rady, jak tego  nie zrobić i na jakie elementy w lesie zwrócić uwagę. 
– Znów polecam tekst Kota Burego, ale w pełni zgadzam się z tym, co napisała o nowej kampanii  zachęcającej do ćwiczenia na wf-ie z Anią Lewandowską. Też byłam z tych fajtłap (przynajmniej według słów nauczyciela), które nie chciały ćwiczyć. Ale nie ze względu na modę, a przez to między innymi, że wuefista zachowywał się jak niespełniony wojskowy pastwiący się nad szeregowymi…
– O tym jak pewna firma spod Opola chce motywować i karać swoich pracowników… chyba Bangladesz jest bliżej niż myślimy…


# DO SKORZYSTANIA
– Jakiś czas temu usłyszałam po raz pierwszy o serwisie na-kawe.net. Myślałam wtedy, że jest czymś w rodzaju dawnej fotki.pl, albo rozwiniętego czatu i nie zwróciłam na niego większej uwagi. Zaskoczyło mnie jednak, jak szybko rozwinął się w prężny portal zrzeszający setki ludzi z każdego rejonu, którzy szukają po prostu towarzystwa, bez podtekstów – do wspólnego biegania, podróżowania, partnerów do gier i sportów, czy kogoś z kim można zwyczajnie wyjść na kawę pogadać. Jeśli szukacie miejsca by poznać kogoś nowego, ale obawiacie się, że internet jest pełen zboków i psycholi, zajrzyjcie właśnie tam – to jeden z jaśniejszych zakątków sieci.  

16 serwisów z darmowymi zdjęciami stockowymi do wykorzystania na blogach, stronach, czy gdziekolwiek.

#KULTURA OBRAZKOWA 
– Jak pewna sprytna studentka przekonała znajomych, a nawet najbliższą rodzinę, że przeżyła wspaniałą podróż po Azji, a tymczasem nawet nie ruszyła się z domu – czyli mistrzyni Photoshopa w akcji.
– Żeby coś sprzedać, potrzebne są emocje. Nawet jeśli sprzedaje się tylko używaną kanapę na Gumtree

– Krótko i na temat – na takich współpasażerów w samolocie nie chce trafić nikt. I życzę Wam żebyście ich nie spotkali.


#FILMIK(I) TYGODNIA

– Jeden z najszybciej zdobywających popularność kanałów na youtubie (i nie jest to Wardęga), a zarazem jeden z najbardziej wulgarnych i bezkompromisowych. Obejrzyjcie wywiad z Człowiekiem Wargą, znanym z kanału „Z Dupy” i zobaczcie przy okazji, jak nie powinno się przeprowadzać wywiadów – prowadzący jest z założenia nastawiony anty i tylko szuka sposobów na wypunktowanie potknięć czy nieścisłości w wypowiedzi rozmówcy. I za co? Za te wulgaryzmy, kontrowersje? Facet jest szczery, inteligencji nie można mu odmówić, a gimbazie, która go w dużej mierze ogląda, poza mocnymi żartami przemyca też tematy prowokujące do przemyśleń. Ja tam lubię gościa.
– I mój osobisty hicior – że dzieci wiedzą lepiej, podejrzewałam od dawna, a te nagrania tylko mnie w tym utwierdziły. Posłuchajcie co przedszkolaki odpowiadają na pytanie „co to jest ciąża” i „co to jest ślub„.  I jeszcze zobaczcie przeurocze rodzeństwo, w którym siostra próbuje zakląć czas, żeby jej młodszy brat nie dorastał.

Miłego zimnego wieczora!